در این مقاله به 5 نکته بسیار مهم اشاره می کنیم که مردان حتماً باید هنگام رابطه جنسی به آن توجه کنند.

1- هنگام رابطه سر آلت تناسلی را خیلی محکم فشار ندهید!

مردانی هستند که برای جلوگیری از زود انزالی یا به دلیل هیجان و لذت زیاد هنگام رابطه سر آلت تناسلی خود را محکم حلقه کرده و فشار می دهند. اینکار باعث می شود که جریان گردش خون به کل نواحی آلت قطع گردد و تجمع خون در سر آن باعث نفوذ خون به پوست شده و اصطلاح رگ به رگ شدن آلت ایجاد می گردد که شاهد لکّه های قرمز در سر آلت خواهید بود. البته در اکثر موارد بعد دو تا سه روز اثر آن از بین می رود.

2- هنگام رابطه مرد باید آخرسر دچار انزال شود و مَنی خود را خارج کند. منی را نگه ندارید!

برخی افراد هنگام خود ارضایی یا رابطه جنسی با اینکه ارضاء شده اند ولی اجازه خروج آن را نمی دهند. آنها حس می کنند که با این کار به بدن خود کمک می کنند و مواد موجود در اسپرم را به بدن باز می گردانند. در حالی که چنین نیست و این کار مضر است.

3- بعد رابطه فوراً نخوابید!

بعد انزال، مرحله دوم و اصلی رابطه زناشویی شما شروع می شود و زنان منتظر چنین لحظاتی هستند و انتظار دارند به صحبت و حرف های خوب و عاشقانه با آنها بپردازید. نباید همسر شما حس کند که تنها بدن او برای شما مهم است. زنان بسیار احساسی هستند. همانطور که آنان در زندگی بیشتر از شما منتظر تلفن و پیام شما هستند و اگر شما چنین کارهایی را نکنید دل آزرده می شوند، در مورد رابطه نیز چنین است و منتظر محبت و توجه بعد رابطه هستند.

4- قبل رابطه خودسرانه دارویی مصرف نکنید! همچنین لازم نیست مقدار زیادی اسپری برای بی حسی آلت استفاده کنید.

برخی افراد داروهایی را مصرف می کنند که به اصطلاح باعث کنترل انزال، نعوظ و افزایش میل می شود و غافل از اینکه مصرف زیاد دارو یا حتی اسپری کردن زیاد دارو شرایط را بدتر نیز می کند. به طور مثال مردی که می تواند با اندکی اسپری کردن انزال خود را به تاخیر اندازند، متاسفانه اسپری زیادی روی آلت انجام می دهد که دیگر آلت قدر بلند شدن و نعوظ خود را نیز از دست می دهد. همچنین با مصرف زیاد دارو باعث سردرد، حالت تهوع و خواب آلودگی و ... می شوند.

5- قبل رابطه مشروبات الکلی، سیگار و قلیان مصرف نکنید!

برخی افراد نیز حس می کنند که با مصرف مشروبات الکلی رابطه خوبی دارند در حالی که چنین نیست. آنها در آن زمان نرمال نیستند و از شرایط بد رابطه و زمان انزال و شُل بودن آلت خود خبر ندارند. پس ضربه اصلی متوجه همسر شما می گردد و او علاوه بر ضعف جسمی و روحیِ شما باید بوی مشروبات و دود و ... را نیز تحمل کند.

منبع: فرازوج