در هنگام برقراری رابطه جنسی احساس درد می‌کنید؟ قصد باردار شدن دارید؟ مشکل اعتماد به نفس دارید؟ پوزیشن‌های جنسی برای هر یک از این موارد متفاوت است. در این مطلب یک متخصص سلامت جنسی در مورد بهترین پوزیشن‌های زناشویی توصیه‌هایی ارائه می‌دهد تا به این ترتیب رابطه جنسی سالمتر و بهتری داشته باشید.


بهترین پوزیشن جنسی برای باردار شدن

در هر پوزیشنی احتمال حاملگی وجود دارد، اما یکی از این پوزیشن‌ها توسط متخصص بیشتر از سایر آن‌ها توصیه می‌شود چرا که احتمال بارداری را افزایش می‌دهد. در این موقعیت جنسی مرد روی زن قرار می‌گیرد، در حالیکه شیب کمی در ناحیه لگن زن وجود دارد. دکتر امی لوین Amy Levine متخصص سلامت جنسی در نیویورک در این باره می‌گوید: خانم می‌تواند یک بالشت کوچک زیر باسن خود قرار دهد تا شیب مورد نظر ایجاد شود و به این ترتیب آلت تناسلی مرد راحت‌تر مسیر خود را به داخل واژن پیدا می‌کند.

به گفته دکتر لوین معمولا در این حالت زن بیشترین لذت جنسی را می‌برد و راحت‌تر ارضا می‌شود، چرا که آلت مدت بیشتری در بدن وی قرار می‌گیرد؛ به علاوه به یاد داشته باشید ارضا شدن و ارگاسم احتمال بارداری را در زن افزایش می‌دهد.


بهترین موقعیت جنسی برای بهبود اعتماد به نفس زن در زمان برقراری رابطه جنسی

برخی خانم‌ها در زمان برقراری رابطه جنسی احساس راحتی و اعتماد به نفس ندارند و این مسئله باعث می‌شود لذت زیادی از رابطه جنسی خود نبرند.

در این شرایط پیشنهاد متخصصین سلامت جنسی به خانم‌ها این است که در زمان برقراری رابطه زناشویی روی مرد قرار بگیرند، این وضعیت به زن کمک می‌کند وضعیت را تحت کنترل خود بگیرد. به این ترتیب زن می‌تواند در حالت زانو زده یا چمباتمه زده، رو به مرد یا پشت به وی قرار بگیرد.


بهترین پوزیشن‌ها در رابطه جنسی برای لذت بردن بیشتر زن

در این وضعیت جنسی هم مرد روی زن قرار می‌گیرد، شبیه به پوزیشنی که برای باردار شدن زن بیان شد، با این تفاوت که در این پوزیشن مرد به جلو خم می‌شود در حالیکه شانه‌های وی جلوتر از شانه‌های زن قرار می‌گیرد و پا‌های زن نیز به یکدیگر نزدیک است (زن تا حد امکان پاهایش را به یکدیگر می‌چسباند). این وضعیت کلیتوریس زن را بیشتر تحریک می‌کند و در نتیجه زن راحت‌تر به ارگاسم می‌رسد.


پوزیشن جنسی مناسب برای طولانی شدن رابطه جنسی

به این منظور مرد باید در حالتی قرار بگیرد که بتواند امور را تحت کنترل قرار دهد و زمانی که تحریک جنسی وی افزایش پیدا کرده رابطه را شروع کند و زمانی که احساس می‌کند دچار کاهش در این احساس شده آن را متوقف کند.

به این منظور مرد روی زن قرار می‌گیرد و پا‌های زن باید کاملا بالا و روی شانه‌های مرد قرار بگیرند. در این شرایط دخول به طور کامل انجام می‌شود، در نتیجه مرد تحریک شده و این امر مدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

موقعیت جنسی مناسب برای خانم‌هایی که در زمان رابطه جنسی احساس درد می‌کنند

گاهی رابطه جنسی همراه با درد برای خانم دلایلی خاصی دارد که با رفع این علت‌های زمینه‌ای درد برطرف می‌شود. با این حال برای به حداقل رساندن درد در زمان رابطه جنسی می‌توانید پوزیشن‌های پیشنهادی را امتحان کنید.

در این شرایط توصیه می‌شود زن روی مرد قرار بگیرد تا به این ترتیب وضعیت مناسب را برای خود مشخص کند و کنترل رابطه را در دست داشته باشد.


بهترین پوزیشن زناشویی در شرایطی که مرد دارای آلت تناسلی بزرگ است

در این شرایط برای اینکه خانم احساس درد کمتری داشته باشد، بهتر است این پوزیشن را امتحان کنید: مرد به پهلو بخوابد و زن در کنار مرد دراز کشیده و بدن خود را به وی بچسباند. زن می‌تواند رو به مرد یا پشت به او دراز بکشد. این وضعیت به زن اجازه می‌دهد میزان دخول را کنترل کند و به این ترتیب لذت بیشتری از رابطه خود داشته باشد.

 

بهترین موقعیت زناشویی در شرایطی که مرد دارای آلت تناسلی کوچک است

در این شرایط بهتر است زن روی مرد قرار بگیرد، اما به جای حرکت بالا و پایین روی مرد، بهتر است حرکت دورانی یا چرخشی داشته باشد. پوزیشن دیگری که در این شرایط موثر است به این شکل است که مرد روی زن قرار بگیرد و پا‌های زن کاملا به سمت بالا و روی شانه‌های مرد باشد تا دخول به بیشتری شکل ممکن انجام شود.

منبع: سیمرغ