مشکلاتی که آلت تناسلی را می کُشند.

زیاد ماندن در خانه و محرومیت از ویتامین D ( فضای بسته )

ویتامین D بهترین منبع تولید تستسترون ( هورمون جنسی ) است که شما با زیاد ماندن در یک فضای بسته و بی نور از این ویتامین بی بهره می مانید.

ویتامین حاصل از آفتاب طبیعت نوعD  است که علاوه بر افزایش تستسترون باعث سرعت در عضله سازی بدن از جمله عضلات جنسی نیز می شود.

یکی از دلایل اینکه امروزه مشکلات دردهای استخوانی و عضلانی در جامعه ایجاد شده است همین عامل است. توصیه می شود حداقل روزی 15 دقیقه در هوای آزاد و زیر نور خورشید باشید.

مصرف زیاد قند و شکر

قند بیش از اندازه باعث کاهش سطوح هورمون های جنسی مردان و زنان می شود. بستنی ها، بیسکویت ها و کلوچه های صبحانه، نوشابه های گازدار، آبمیوه های مصنوعی، شکلات و ... از جمله این عوامل منفی هستند و باید در مصرف آنها رعایت اعتدال صورت گیرد.

مصرف مشروبات الکلی

هنگامی که فرد در حالت ایده­ آل است مغز، قلب و سایر اجزای بدن با همکاری هم و در مدت زمانی مشخص با هم همکاری می­ کنند.

با مصرف مشروبات الکلی مغز در اجرای دستورات و صدور آن به سایر بخش های بدن دچار اختلال می شود و هنگام تحریک شدن نیز باعث می شود که خون کافی به آلت تناسلی فرد و به عضلات جنسی او نرسند و عملکرد جنسی شخص دچار مشکل گردد.

هرچه قدر تعداد مصرف و میزان درصد الکل مشروبات زیاد باشد این مشکل حادتر می شود.

کم خوابی یا خواب ناکافی

خواب کافی برای تولید تستسترون مفید است.

طی تحقیقاتی که انجام شد افرادی که کمتر از 6 ساعت در شبانه روز می خوابند دچار کاهش سطح تستسترون بدن می شوند و این عامل مستقیماً تاثیر منفی خود را روی آلت تناسلی و عملکرد جنسی می گذارد.

حال اگر شخصی تنها حدود 5 ساعت در شبانه روز بخوابد این شرایط گفته شده در او بدتر می شود.

سعی کنید خواب کمتر از 6 ساعت در شبانه روز نداشته باشید.

استرس و هیجان

استرس باعث افزایش هورمون کورتیزول می شود. هورمون کورتیزول دشمن هورمون های جنسی بدن مانند تستسترون است و حتی علّت اینکه برخی از افراد در اثر استرس دچار چاقی می شوند همین هورمون است.

ورزش، گردش، مسافرت، شادی و حتی بیهوده و اَلَکی خوشحالی کردن و عدم وسواس به مسائل و مشکلات زندگی نقش بسیار مهم در از بین رفتن استرس و اضطراب های زندگی دارد.

فرازوج | درمان مشکلات زناشویی بدون دارو