خود ارضایی چیست؟!

خود ارضایی یعنی اینکه شخص خود را تحریک کند و در جهت رسیدن به مرحله ارضاء اعمالی را انجام دهد. (تحریک کردن خود به قصد رسیدن به مرحله ارضاء)

خود ارضایی در اکثر مردان و زنان مجرد اتفاق می افتد.

حال مشکل اصلی اینجاست که این عمل در برخی افراد متاهل نیز وجود دارد و آنان نیز خود ارضایی می کنند که در مطالب بعدی این موضوع نیز بررسی خواهد شد.

تقریباً همه ما این را شنیده ایم که "من در دوران مجردی خود ارضایی می کردم و الان دچار زود انزالی هستم"

آیا واقعا چنین است؟ بله. ولی

خود ارضایی تنها یک دلیل از چند دلیل مشکل زود انزالی است.

تاثیر منفی خود ارضایی روی انزال فرد به چه صورت است؟

علت اصلی این است که روال و مراحل و هیجانات موجود در خود ارضایی به طور کلی با رابطه جنسی مشترک (مرد و زن ) فرق می کند. همچنین عوامل فیزیکی، احساسات و روحیات این دو عمل کاملاً متفاوت است.

مثلاً فرد در داخل یک اتاق به صورت فردی اقدام به تحریک مغزی و فیزیکی بدن خود می کند، کارهایی را انجام می دهد تا بتواند به مرحله ارضاء برسد. (خیلی با رابطه جنسی مشترک فرق کرد).

فردی که به صورت مداوم در دوران مجردی خود ارضایی می کند بعد مدتی وارد زندگی مشترک می شود و هنگام رابطه، حس، رفتار و اعمال های خود ارضایی گونه در او ایجاد می شود که این باعث تاثیر منفی در انزال او می شود.

از عوامل اصلی دیگر که می تواند در اثر خود ارضایی ایجاد شود، می توان به ضعیف شدن عضلات کنترل کننده انزال در بدن اشاره کرد. یعنی عضله انزال فرد برای کار مشخصی در بدن ترتیب داده شده است و انجام کار غیر معمول و خارج از چهار چوب تعریف شده، باعث ضعف آن بخش می شود. خود ارضایی نیز یک تحمیل و عمل زوری و اجباری به آن عضلات است که باعث ضعف آنها شده و باعث می شود نتوانند انزال را به خوبی کنترل کنند.

(البته تقویت عضلات انزال و برگرداندن آنها به حالت اول به راحتی امکان پذیر است)

دقیقاً مشابه اینکه بخواهیم به توپ والیبال با پا شوت بزنیم. قطعاً بعد مدتی توپ اندکی مشکل پیدا می کند چون برای پا تعریف نشده است!

حال سوال مهمی که اکثر مردم دنبال جواب آن هستند؟

من دوران مجردی به صورت مداوم خود ارضایی می کردم و الان دچار مشکل انزال شده ام.

راهکار من چیست؟ یعنی نباید ازدواج کنم؟

جواب :

اولاً این را در نظر بگیرید شاید فردی باشد که در دوران مجردی بسیار کمتر از شما خود ارضایی کرده ولی بعد ازدواج خیلی زودتر از شما به انزال می رسد.

پس تنها دلیل و شرط انزال دیررس عدم خود ارضایی فرد نیست. بلکه این نیز یک دلیل از چند 10 دلیل موجود است.

حل مشکل

الف) بخش روحی موضوع

حتماً باید نگرش روحی و احساسی شما هنگام رابطه جنسی از نوع خودارضایی به نوع رابطه روحی و احساسی جنسی مشترک تبدیل شود. فرض کنید که از یک دستگاه مبدل استفاده می کنید و اینها را به هم تبدیل می کنید. به عبارت ساده تر فضای خودارضایی، فضای رابطه مشترک جنسی نیست که تنها خودتان را ببینید و استرس و هیجان آن فضای تک نفری را در نظر بگیرید. هر بار که وارد فضای رابطه با همسر خود می شوید این را امتحان کنید و هر دفعه خود را یک درصد به روحیات و فضای رابطه مشترک نزدیک تر کنید. خواهید دید رفته رفته و در طی روابط دیگر با همسر، روح فضا بهبود می یابد.

ب) بخش فیزیکی موضوع

همانطور که قبلاً ذکر شد عضلات انزال که در اثر رفتارهای غیر معمول و تعریف نشده خود ارضایی ضعیف شده اند حتماً بایستی که طبق برنامه خاص تقویت گردند تا به اوج قدرت و نهایت انرژی کنترل خود در زمینه انزال برسند. ضمناً تقویت این عضلات به دلیل انرژی و اعتماد به نفسی که در شما ایجاد می کند برای بخش (الف) نیز خود به خود بسیار مهم بوده و فرد بهبود روحی پیدا می کند.

پس اگر کسی تمایل به ازدواج دارد نباید به دلیل ترس از انزال و ... از آن انصراف دهد، بلکه با برنامه ای جامع و مخصوص در جهت رفع مشکلات و بهبود بخش های روحی و فیزیکی قدم برداشته و یک زندگی کامل و خوب را رقم زند.

فرازوج | درمان مشکلات زناشویی بدون دارو