تاثیرات منفی اضافه وزن و چاقی در روابط زناشویی

اگر از افراد چاق هستید یا اضافه وزن دارید تا حد امکان وزن­تان را کم کنید.

اضافه وزن افراد باعث عدم تحرک کافی، سستی و تنبلی آنها هنگام رابطه جنسی می شود.

همچنین میزان و مقدار هورمون­ های شادی بخش و جنسی در اشخاص چاق کمتر از دیگران ترشح می شود.

داشتن شکم و چاقی باعث می شود که بخشی از آلت تناسلی مرد به چربی و داخل شکم نفوذ کند و تمام آلت بیرون نباشد. حتی به دلیل وسعت زیادی که شکم و چربی ایجاد می­ کند آلت تناسلی فرد کوچک دیده می شود که این پسندیده نیست.

اگر وزن متعادل و مناسب داشته باشید هنگام رابطه زناشویی به راحتی عملیات فیزیکی و روحی رابطه اعم از پوزیشن های مختلف جنسی و ... را انجام خواهید داد و حتی دچار تنگی نفس نیز نخواهید شد. این در حالی است که مردان چاق به دلیل مشکل در دخول تنها پوزیشن­ های جنسی خاصی را می توانند انجام دهند و دچار مشکل نفس کشیدن و خسته گی نیز می شوند.

برخی از عضلات جنسی مردان و زنان بین نواحی بین مقعد و بیضه و واژن واقع شده است. وقتی که فردی اضافه وزن یا شکم بزرگ دارد پس این سنگینی روی آن عضلات جنسی که گفتیم می افتد که مسلماً باعث ضعف و خسته­ گی در آن عضلات می شود و باعث می گردد که بخش جنسی بدن نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

بوی عرق در افراد چاق بیشتر از سایرین حس می شود و حتماً قبل رابطه حمام کنید یا اگر فرصت نشد از اسپری یا ادکلن استفاده کنید.

از دیگر عوامل آزار دهنده اضافه وزن این است که همسر شما مدام استرس و نگرانی تحمل وزن سنگین شما را در رابطه خواهد داشت که این می تواند در آنها سردی جنسی را باعث گردد و رفته رفته از زیبایی ها و لذت های فضای رابطه کاسته شود.

پس شروع به کنترل وزن خود کنیم - حتی اندکی کاهش وزن تاثیرات مثبت خود را به شما نشان خواهد داد.

فرازوج | درمان مشکلات زناشویی بدون دارو