زودانزالی چیست

هر شخصی اعم از مرد یا زن اگر هنگام رابطه جنسی، زودتر از شریک جنسی خود به مرحله ارضا شدن برسد دچار مشکل زودانزالی بوده و باید در جهت رفع آن قدم بردارد. نکته ای که افراد باید به آن دقت کنند این است که زودانزالی بیماری نیست، بلکه یک مشکل است و به راحتی می توانیم مشکل را حل کنیم. چون زمانی که شخص چنین مساله ای را یک بیماری تلقی می کند ناخودآگاه در ذهن او مصرف داروها و استفاده از دستگاه و ... ایجاد می شود.

دلایل زودانزالی

زودانزالی دلایل مختلفی دارد که  از علّت های اصلی آن می توان به ضعف عضلات انزال در بدن، استرس و فشار روحی، خسته گی و بی خوابی، خودارضایی، حساس بودن سر آلت تناسلی، عدم داشتن تحرک و ... اشاره نمود.

روش های درمان زودانزالی

متاسفانه در جامعه امروزی بسیاری از افراد به تقلید از دیگران برای درمان این مشکل از برخی داروهای بی تاثیر و دارای عوارض استفاده می کنند. اما بحثی که باید به آن توجه ویژه ای نمود این است که در حالت کلی برای رفع هر مشکلی در زندگی باید دلیل و راه حل آن را از پایه و اساس پیدا نموده و حل کرد.

استفاده از داروهای شیمیایی و دستگاه ها برای رفع مشکل زودانزالی در واقع عدم توجه به ریشه و اساس و روپوشانی کردن مشکل با مصرف آنها است که مسلماً این عمل می تواند باعث ایجاد وابسته گی به آنان و ایجاد عوارض گردد.

با توجه به اینکه دلیل این مشکل در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد پس برای رفع قطعی و همیشگی آن بایستی برنامه ای خاص برای شرایط سنی و ... هر شخص شامل ورزش های ساده برای تقویت عضلات انزال در بدن، مطالعه های اندک برای رفع استرس و در صورت نیاز درمان مشکلات روحی و نکات مربوطه برای هر شخص اعمال گردد.

منبع : فرازوج | درمان مشکلات زناشویی بدون دارو