شش توصیه بسیار مهم برای خانم ها که بررسی و رعایت آنها در رابطه زناشویی اهمیت دارد:

1- هنگام دخول عضلات کف لگن خود را سفت نگه ندارید چون در اینصورت کانال واژن تنگ تر می شود و احساس درد می کنید. متاسفانه برخی از خانم ها هنگام دخول از ترس درد و استرس دهانه مقعد را جمع می کنند که آن کار کانال واژن را نیز تنگ می کند و باعث درد می گردد. اگر ترس از درد دخول دارید می توانید آلت تناسلی همسر را خودتان کنترل کنید و دخول را تا هر اندازه ای که خواستید انجام دهید و در روابط بعدی با همسر رفته رفته دخول را کامل تر کنید و مواد لیز کننده نیز می توانند مفید باشند.

2- دیواره های کانال واژن به حدی ظریف است که حتی در دوران پریود نیز اندکی ریزش می کند. با کاندوم های خاردار غیر استاندارد و زبر و خشن سلامت واژن را به خطر می اندازید. در صورت استفاده، حتماً لوازم کاملاً استاندارد و مورد تایید تهیه نمایید. در صورتی که خود یا همسرتان با انگشت با واژن بازی کردید یا ماساژ یا انگشت را داخل واژن کردید از کوتاه بودن و بُرّنده نبودن ناخن اطمینان حاصل نمایید.

3- در رابطه مقعدی در صورتی که همسر شما دارای بیماری باشد، ریختن مایع منی می تواند باعث غفونت و بیماری جنسی گردد. همچنین در صورت استفاده از بی حس کننده مقعد، چون شما حس درد و دخول را نخواهید داشت پس احتمال صدمه به مقعد و درد زیاد بعدِ از بین رفتن اثرات بی حس کننده وجود خواهد داشت. البته دقت کنید که رابطه مقعدی توصیه نمی شود.

4- ادرار کردن بعد از رابطه جنسی مفید است. چون هنگام رابطه میکروب های مختلفی در مجاری ادراری جمع می شوند که با ادرار کردن از خطر بسیاری از عفونت ها و باکتری ها نجات می یابید.

5- اگر مواد روان کننده مانند ژل لوبریکانت باعث حساسیت و خارش در شما گردد می توانید از سایر مواد مانند روغن بادام و روغن زیتون یا نارگیل استفاده نمایید. برخی از کاندوم های طعم دار و بودار هم می توانند باعث ایجاد حساسیت یا خارش در بدن گردد که شما می توانید از کاندوم های مورد تایید دیگری استفاده نمایید.

با شرکت فرازوج همراه باشید و مطمئن باشید که توصیه ها و برنامه های درمان این شرکت آرامش و معجزه زندگی شما عزیزان خواهند بود.

6- هیچگاه قبل رابطه به صورت خودسرانه دارو یا قرصی مصرف نکنید چرا که این موضوع باعث ضعف جنسی شما در رابطه خواهد شد. عواملی مانند تاری دید، سر گیجه و خواب آلودگی و کاهش فشار و سست شدن بدن دور از انتظار نیست.

منبع: فرازوج